Internetowy sterownik diagnostyczny ISD

Internetowy Sterownik Diagnostyczny (ISD) LAN, www i android z dowolnie wprowadzanymi napisami (nazwami) pomiarów i sterowania, które są widoczne na stronie www przeglądarki! 8-kanałowy LAN/ethernet miernik sterownik pomiaru temperatury w zakresie -40 +120 stopni Celsjusza 4 sekcyjne sterowanie wyjściami OC, do których można podłączyć np. moduły przekąźnikowe. 2 wejścia cyfrowe 0-1 (zwarcie do masy powoduje zadziałanie wejścia). Sterownik jest z wyświetlaczem LCD, na którym widać poglądowo sterowanie i pomiary oraz łatwo można przeprowadzić konfigurację. Pomiary i sterowanie mogą być pobierane przez przeglądarkę internetową stron www lub mogą być wysyłane na tablet lub telefon z Androidem.

Bardzo łatwe i wygodne ustawienia i konfiguracja sieci w sterowniku (wyświetlane na LCD). Nie trać czasu na skomplikowaną konfigurację sieci LAN przez przeglądarkę itp. jak to ma miejsce w innych sterownikach internetowych.

Do sterownika podłącz zasilanie i kabel ethernetowy. Bardzo prosta konfiguracja parametrów sieci lokalnej w sterowniku i już można przeglądać pomiary temperatury poprzez przeglądarkę www i/lub program na androida w tablecie lub telefonie.

Co wyróżnia ten sterownik internetowy od innych?

 • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar i sterowanie za co odpowiada. Po pewnych czasie można sterownik przenieść i zmienić napisy samodzielnie. Napisy dowolne (bez polskich liter) z dodatkowymi podstawowymi znakami ascii. Przykładowe napisy do 8 znaków to mogą być np.: Salon, sypialnia, Garaz, Piwnica, wyciag, nawiew, woda, piec, grzanie, podloga, temp zew, wlot, wylot, kociol, Magazyn, chlodnia, Zbiornik, i wiele innych według uznania.
 • Wizualizacje widoczne na stronie www lub w programie na androida. W przypadku tabletu z androidem może to być albo przeglądarka albo program. W praktyce wizualizacja pomiarów może być widoczna na dowolnym urządzeniu z przeglądarką lub androidem. Pomiary mogą być widoczne na komputerze, telefonie, tablecie czy nawet telewizorze. Siedząc sobie na kanapie można w TV włączyć przeglądarkę i zaobserwować jakie panują temperatury w mierzonych punktach.
 • Wszelkie ustawienia i konfiguracje są realizowane w prosty sposób w sterowniku (nie ma potrzeby robić skomplikowanych konfiguracji poprzez przeglądarkę w adresie IP). Ustawienia jak i poglądowe wartości są widoczne w sterowniku na ekranie LCD. Jest to bardzo duże ułatwienie. W praktyce sprowadza się tylko do ustawienia lokalnego IP i nic więcej. Nie ma potrzeby tracenia czasu na skomplikowaną konfigurację jak to ma miejsce w innych sterownikach internetowych.
 • Praca w trybie 10/100 Mbit/s na dwóch niezależnych portach pod przeglądarkę www i program androida. Inne podobne sterowniki pomiaru temperatury sieciowe LAN pracuję przeważnie tylko w standardzie 10Mb/s.
 • Praca na dwóch niezależnych portach LAN danego IP. Można jednocześnie używać z programie na androida (tablet, telefon itp.) jak i w przeglądarce www dowolnego urządzenia z przeglądarką (komputer, telewizor, tablet, telefon, smartfon itp.)
 • Do 8 pomiarów temperatury, 4 sterowania OC oraz 2 wejścia cyfrowe. Można podłączyć 1,2, 5 czy wszystkie 8 czujników pomiaru temperatury. Sterownik automatycznie wykrywa czujki i wysyła tyle pomiarów ile jest podłączonych czujek. Widoczne są wtedy np. 4 cz 5 pasków lub okienek z pomiarami. Okienka dla których nie ma pomiarów nie są pokazywane, tak jakby ich nie było (nie są podłączone czujki). Jest to wygodna opcja bo jeżeli mamy mniej jak 8 pomiarów to nie zostają okienka puste. Sterowania 4 sekcje i 2 wejścia cyfrowe są już widoczne na stałe. Załączenie lub wyłączenie sekcji lub aktywne wejście powoduje zmianę wyglądu danej ikonki.
 • Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem. Wyjścia sekcji są w standardzie OC i można podłączyć moduły przekaźnikowe. Wejścia są w standardzie 0-5V i zwarcie do masy powoduje aktywną wizualizację wejścia
 • Programowa kalibracja powoduje, że dokładność pomiarów realnie rośnie.

Cechy układu

 • do 8 wejść pomiaru temperatury. W przeglądarce www pomiary są automatycznie wykrywane. Można używać 3, 4 czy 5 itd czujek a pozostałe jak nie są podłączone to nie są wyświetlane na ekranie strony www.
 • dowolne napisy do 8 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
 • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
 • dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - +60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
 • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.
 • proste ustawienie adresu statycznego IP sieci lokalnej, portów oraz 5 liczby adresu MAC. Domyślne ustawienia to IP - 192.168.0.116, porty 100 (www) i 23 (android), a MAC6-255. Opcja ustawienia adresu MAC powoduje możliwość podłączenia wielu sterowników do jednej sieci lokalnej. Maska podsieci jest standardowa 255.255.255.0 a bramka taka, jak adres IP z nr 1 na końcu. Adres IP musi być w puli adresów routera.
 • filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
 • wyświetlacz LCD do podglądu pomiarów oraz konfiguracji parametrów sieci, kalibracji, wyboru stylów
 • 5 stylów wyświetlania i 5 kolorów tła do wyboru w prosty sposób w sterowniku. Style i kolory wyświetlania dotyczą przeglądarki www. Każdy powinien coś wybrać odpowiedniego dla siebie.
 • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-12V (minimum 200mA). W przypadku podłączania modułów przekaźnikowych 5V na życzenie zasilanie 5V aby zachować wysoką sprawność sterownika. Czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
 • algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
 • internetowy sterownik pomiaru temperatury można podłączyć do dodatkowego routera w trybie pracy client tak, aby przesyłać pomiary bezprzewodowo do routera sieci lokalnej. Można zakupić w cenie ok. 70-100zł w dowolnym sklepie z akcesoriami komputerowymi taki router z trybem clienta i nie potrzeba wtedy kabla ethernetowego i można przesyłać pomiary bezprzewodowo po wifi.

Czujniki KTY81-210 oraz wejścia cyfrowe należy łączyć między wejściami a masą w sterowniku.

Instrukcja obsługi

Menu ustawień i kalibracji temperatury

Aby wejść do menu należy nacisnąć przycisk P5. Na ekranie pojawi się napis MENU. Naciskając przycisk P5 przechodzi się przez kolejne pozycje menu ustawień IP, portów i kalibracji. Zmiana ustawień odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez 5 sekund.

Menu ustawień dowolnych napisów

Aby wejść do menu ustawień napisów należy nacisnąć dwa jednocześnie przyciski P5 i P4 lub P5 i P3 (tryb napisów wejść temperatury oraz wyjść i wejść cyfrowych). Po wejściu do menu można już przyciski puścić. Dany znak napisu wybiera się przyciskiem P5. Zmiana znaku napisu odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu ustawień napisów należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez ok. 5s. Znakami mogą być małe i duże litery (bez polskich liter), cyfry oraz podstawowe znaki kodu ascii.

Zmiana stylu wyświetlania

Przyciskiem P4 zmienia się cyklicznie styl wyświetlania w przeglądarce www. Wgrano do wyboru 5 stylów wyświetlania. Styl jednej kolumny, jednego wiersza, dwóch kolumn, dwóch wierszy oraz styl pasków. W zależności od rozdzielczości ekranu (monitor, tablet, telefon) oraz liczby pomiarów jak i charakteru pomiarów każdy powinien sobie ustawić styl jak będzie w miarę optymalnie pasował. W zależności od upodobań czy ekranu (telewizor, tablet) należy dopasować styl wyświetlania pomiarów temperatury.

Zamiana koloru tła (i napisów podstawowych)

Kolory tła zmienia się cyklicznie przyciskiem P3. Dostępne kolory tła to biały, czarny, granatowy, szary i srebrny.

Zdjęcia i filmik poglądowy

Filmik z działania ustawiania wyjść sekcji w przeglądarce www telewizora (LG): Kliknij aby pobrać ISD-4

Wygląd sterownika w wersji ISD-1

Przykład podłączania sterownika internetowego LAN w wersji ISD-7. Wejścia napięciowe - max 25V DC.

Montaż sterownika ISD w obudowie. Otwory należy wyciąć we własnym zakresie. Otwór pod gniazdo LAN musi być na ściance bocznej lub górnej. Opcjonalnie tylko na ściance bocznej w przypadku zeszlifowania otworów montażowych części obudowy dolnej, aby płytka była osadzona niżej.

Do wyjść sterowania W1-W4 można podłączyć przekaźniki, moduły przekaźnikowe, moduły tranzystorowe itp. Wyjścia są w standardzie OC (otwarty kolektor) i jak są aktywne, to tranzystory zwierają do masy (podają 0 logiczne). W przypadku modułów 5V, jeżeli zasilanie jest z gniazda DC (lub złącza obok) 9V to modułów nie wolno zasilać ze sterownika (przegrzeje się stabilizator). W takim przypadku dla modułów 5V należy te moduły zasilać osobnym napięciem 5V. Tym samym napięciem można zasilać sterownik LAN w sposób podany na zdjęciu (wtedy nie potrzeba zasilać napięciem 9V od strony gniazda DC).

Pomiary widoczne w przeglądarce www telewizora. Nie ruszając się z kanapy można sprawdzić temperatury w punktach pomiarowych. Czy to będą temperatury ogrzewania, pieca, centrali wentylacyjnej, oddalonej szklarni czy jakiegoś procesu technologicznego w innym miejscu świata, to jest to pełna wygoda monitoringu temperatury. Na ekranie widać PIP z kanału telewizyjnego :-)

Uwaga: na ekranie widać fabryczne napisy pomiar, sekcja, wejście. W sterowniku można w prosty sposób zmienić na dowolne napisy do 8 znaków. I może to być np. piec, woda, wenty., magazyn, salon, światło itp. według uznania.

Przykładowe zrzuty ekranów przeglądarki www z 5 stylami wyświetlania oraz przykładowymi kolorami tła.

Poniżej zdjęcia TV podłączonego do Adroida (dongle tv) oraz tabletu z androidem ale w trybie przeglądarki www chrome.

Dostępne wersje i ceny:

W przypadku wersji z pomiarem napięcia standardowo zakres jest do 25V (rozdzielczość do jednego miejsca po przecinku). Na życzenie inne zakresy pomiaru napięcia.
Dla wersji z pomiarem temperatury zakres pomiarowy jest od -40 do 100 stopni Celsjusza z rozdzielczością do jednego miejsca po przecinku.

Opcjonalnie zamiast małego LCD w sterowniku można zamówić z większym LCD na przewodzie (montaż LCD w panelu, płycie itp. we własnym zakresie). W tej opcji wyświetlanie pomiarów (np. temperatur) jest cyklicznie dwuekranowo. Najpierw pierwsze cztery pomiary, a po ok. 4 sekundach kolejne 4 pomiary i tak w kółko. Koszt średniego LCD zamiast małego to +60zł netto. LCD 4 linie na 20 znaków. Dowolne napisy do 8 znaków.

 

Koszt dużego LCD zamiast małego to +100zł netto (LCD 4 linie na 20 znaków).

Uwaga 1

Sterownik jest złożony oraz przetestowany - NOWY w pełni sprawny (działający). 

Uwaga 2

Treść strony www oraz zamieszczone zdjęcia stanowią jednocześnie "dokumentację techniczną" sterownika. Proszę ją skopiować i zapisać!

Uwaga 3

W wysyłce oprócz sterownika będzie również 8 czujek KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) luzem. Czujniki  należy łączyć ze sterownikiem na przewodach (najlepiej miedzianych, np. skrętki komputerowe, głośnikowe, telefoniczne itp.)

Zamówienia i kontakt

Zamówienia można składać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Informacje również pod numerem telefonu: 510 418 836 (od 11 do 19)

Dostawa i płatność

Dostawa Pocztą Polską

 • po przedpłacie na konto - listem poleconym/ paczką priorytetową: 12,30 zł
 • płatność przy odbiorze - przesyłką pobraniową: 20,00zł

Gwarancja

Na wszystkie urządzenia udzielana jest pełna dwuletnia gwarancja.

Dowód zakupu stanowi  faktura. Ceny podane na stronie to ceny NETTO.