Internetowy sterownik pomiaru temperatury LAN

8-kanałowy LAN/ethernet miernik sterownik pomiaru temperatury w zakresie -40 +120 stopni Celsjusza z wyświetlaczem LCD. Pomiary mogą być pobierane przez przeglądarkę internetową stron www lub mogą być wysyłane na tablet lub telefon z Androidem.

Co wyróżnia ten termometr internetowy od innych?

 • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar za co odpowiada. Po pewnych czasie można termometr przenieść i zmienić napisy samodzielnie. Napisy dowolne (bez polskich liter) z dodatkowymi podstawowymi znakami ascii. Przykładowe napisy do 8 znaków: Salon, sypialnia, Garaz, Piwnica, wyciag, nawiew, woda, piec, grzanie, podloga, temp zew, wlot, wylot, kociol, Magazyn, chlodnia, Zbiornik  i wiele innych według uznania. 
 • Pomiary widoczne na stronie www lub w programie na androida. W przypadku tabletu z androidem może to być albo przeglądarka albo program. W praktyce wizualizacja pomiarów może być widoczna na dowolnym urządzeniu z przeglądarką lub androidem. Pomiary mogą być widoczne na komputerze, telefonie, tablecie czy nawet telewizorze. Siedząc sobie na kanapie można w TV włączyć przeglądarkę i zaobserwować jakie panują temperatury w mierzonych punktach.
 • Wszelkie ustawienia i konfiguracje są realizowane w prosty sposób w sterowniku (nie ma potrzeby robić skomplikowanych konfiguracji poprzez przeglądarkę w adresie IP). Ustawienia jak i poglądowe wartości są widoczne w sterowniku na ekranie LCD.
 • Praca w trybie 10/100 Mbit/s na dwóch niezależnych portach pod przeglądarkę www i program androida. Inne podobne sterowniki pomiaru temperatury sieciowe LAN pracuję przeważnie tylko w standardzie 10Mb/s.
 • Do 8 pomiarów temperatury. Można podłączyć 1,2, 5 czy wszystkie 8 czujników. Sterownik automatycznie wykrywa czujki i wysyła tyle pomiarów ile jest podłączonych czujek. Widoczne są wtedy np. 4 cz 5 pasków lub okienek z pomiarami. Okienka dla których nie ma pomiarów nie są pokazywane, tak jakby ich nie było (nie są podłączone czujki). Jest to wygodna opcja bo jeżeli mamy mniej jak 8 pomiarów to nie zostają okienka puste.
 • Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m  (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem.
 • Programowa kalibracja powoduje, że dokładność realnie rośnie.

Cechy układu

 • do 8 wejść pomiaru temperatury. W przeglądarce www pomiary są automatycznie wykrywane. Można używać 3, 4 czy 5 itd czujek a pozostałe jak nie są podłączone to nie są wyświetlane na ekranie strony www.
 • dowolne napisy do 8 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
 • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
 • dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - 60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
 • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.
 • proste ustawienie adresu statycznego IP sieci lokalnej, portów oraz 5 liczby adresu MAC. Domyślne ustawienia to IP - 192.168.0.116, porty 100 (www) i 23 (android) a MAC6-255. Opcja ustawienia adresu MAC powoduje możliwość podłączenia wielu sterowników do jednej sieci lokalnej. Maska podsieci jest standardowa 255.255.255.0 a bramka taka jak adres IP z nr 1 na końcu.
 • filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
 • wyświetlacz LCD do podglądu pomiarów oraz konfiguracji parametrów sieci, kalibracji, wyboru stylów
 • 5 stylów wyświetlania i 5 kolorów tła do wyboru w prosty sposób w sterowniku. Style i kolory wyświetlania dotyczą przeglądarki www. Każdy powinien coś wybrać odpowiedniego dla siebie.
 • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-12V. czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
 • algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
 • internetowy sterownik pomiaru temperatury można podłączyć do dodatkowego routera w trybie pracy client tak aby przesyłać pomiary bezprzewodowo do routera sieci lokalnej. Można zakupić w cenie ok. 70-100zł w dowolnym sklepie z akcesoriami komputerowymi taki router z trybem clienta i nie potrzeba wtedy kabla ethernetowego i można przesyłać pomiary bezprzewodowo po wifi.

Czujniki KTY81-210 oraz  należy łączyć między wejściami a masą w sterowniku.

Instrukcja obsługi

Menu ustawień i kalibracji temperatury

Aby wejść do menu należy nacisnąć przycisk P5. Na ekranie pojawi się napis MENU. Naciskając przycisk P5 przechodzi się przez kolejne pozycje menu ustawień IP, portów i kalibracji. Zmiana ustawień odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez 5 sekund.

Menu ustawień dowolnych napisów

Aby wejść do menu ustawień napisów należy nacisnąć dwa jednocześnie przyciski P3 i P4. Po wejściu do menu można już przyciski puścić. Dany znak napisu wybiera się przyciskiem P5. Zmiana znaku napisu odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu ustawień napisów należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez ok. 5s. Znakami mogą być małe i duże litery (bez polskich liter), cyfry oraz podstawowe znaki kodu ascii.

Zmiana stylu wyświetlania

Przyciskiem P4 zmienia się cyklicznie styl wyświetlania w przeglądarce www. Wgrano do wyboru 5 stylów wyświetlania. Styl jednej kolumny, jednego wiersza, dwóch kolumn, dwóch wierszy oraz styl pasków. W zależności od rozdzielczości ekranu (monitor, tablet, telefon) oraz liczby pomiarów jak i charakteru pomiarów każdy powinien sobie ustawić styl jak będzie w miarę optymalnie pasował. W zależności od upodobań czy ekranu (telewizor, tablet) należy dopasować styl wyświetlania pomiarów temperatury.

Zmiana koloru tła (i napisów podstawowych)

Kolory tła zmienia się cyklicznie przyciskiem P3. Dostępne kolory tła to biały, czarny, granatowy, szary i srebrny.

Galeria zdjęć

Do sterownika należy podłączyć zasilanie i kabel ethernetowy. Bardzo prosta konfiguracja parametrów sieci lokalnej w sterowniku i już można przeglądać pomiary temperatury poprzez przeglądarkę www i/lub program na androida w tablecie lub telefonie.

Pomiary widoczne w przeglądarce www telewizora. Nie ruszając się z kanapy można sprawdzić temperatury w punktach pomiarowych. Czy to będą temperatury ogrzewania, pieca, centrali wentylacyjnej, oddalonej szklarni czy jakiegoś procesu technologicznego w innym miejscu świata to jest to pełna wygoda monitoringu temperatury.

 Przykładowe zrzuty ekranów przeglądarki www z 5 stylami wyświetlania oraz przykładowymi kolorami tła.

Dostępne wersje

 1. Pomiar napięcia - podgląd w przeglądarce www i na Androidzie
 2. Pomiar stanów urządzeń - podgląd w przeglądarce i Androidzie
 3. Sterowanie przez androida lub przeglądarkę www przekaźnikami (np. oświetleniem, urządzeniami itp.)
 4. Sterowanie i regulacja jasności oświetlenia LED przez Androida lub przeglądarkę www

Zamówienia i kontakt

Zamówienia można składać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Informacje również pod numerem telefonu: 510 418 836 (od 11 do 19)

Dostawa i płatność

Dostawa Pocztą Polską

 • po przedpłacie na konto - listem poleconym/ paczką priorytetową: 12,30 zł
 • płatność przy odbiorze - przesyłką pobraniową: 20,00zł

Gwarancja

Na wszystkie urządzenia udzielana jest pełna dwuletnia gwarancja.

Dowód zakupu stanowi  faktura. Ceny podane na stronie to ceny NETTO.