*

Pomiar 1

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

Pomiar 2

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

max 23,5oC

23,5oC

min 23,5oC

Internetowy sterownik diagnostyczny ISD

Internetowy Sterownik Diagnostyczny (ISD) LAN, www i android z dowolnie wprowadzanymi napisami (nazwami) pomiarów i sterowania, które są widoczne na stronie www przeglądarki! 8-kanałowy LAN/ethernet miernik sterownik pomiaru temperatury w zakresie -40 +120 stopni Celsjusza 4 sekcyjne sterowanie wyjściami OC, do których można podłączyć np. moduły przekąźnikowe. 2 wejścia cyfrowe 0-1 (zwarcie do masy powoduje zadziałanie wejścia). Sterownik jest z wyświetlaczem LCD, na którym widać poglądowo sterowanie i pomiary oraz łatwo można przeprowadzić konfigurację. Pomiary i sterowanie mogą być pobierane przez przeglądarkę internetową stron www lub mogą być wysyłane na tablet lub telefon z Androidem.

Bardzo łatwe i wygodne ustawienia i konfiguracja sieci w sterowniku (wyświetlane na LCD). Nie trać czasu na skomplikowaną konfigurację sieci LAN przez przeglądarkę itp. jak to ma miejsce w innych sterownikach internetowych.

Do sterownika podłącz zasilanie i kabel ethernetowy. Bardzo prosta konfiguracja parametrów sieci lokalnej w sterowniku i już można przeglądać pomiary temperatury poprzez przeglądarkę www i/lub program na androida w tablecie lub telefonie.

Co wyróżnia ten sterownik internetowy od innych?

  • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar i sterowanie za co odpowiada. Po pewnych czasie można sterownik przenieść i zmienić napisy samodzielnie. Napisy dowolne (bez polskich liter) z dodatkowymi podstawowymi znakami ascii. Przykładowe napisy do 8 znaków to mogą być np.: Salon, sypialnia, Garaz, Piwnica, wyciag, nawiew, woda, piec, grzanie, podloga, temp zew, wlot, wylot, kociol, Magazyn, chlodnia, Zbiornik, i wiele innych według uznania.
  • Wizualizacje widoczne na stronie www lub w programie na androida. W przypadku tabletu z androidem może to być albo przeglądarka albo program. W praktyce wizualizacja pomiarów może być widoczna na dowolnym urządzeniu z przeglądarką lub androidem. Pomiary mogą być widoczne na komputerze, telefonie, tablecie czy nawet telewizorze. Siedząc sobie na kanapie można w TV włączyć przeglądarkę i zaobserwować jakie panują temperatury w mierzonych punktach.
  • Wszelkie ustawienia i konfiguracje są realizowane w prosty sposób w sterowniku (nie ma potrzeby robić skomplikowanych konfiguracji poprzez przeglądarkę w adresie IP). Ustawienia jak i poglądowe wartości są widoczne w sterowniku na ekranie LCD. Jest to bardzo duże ułatwienie. W praktyce sprowadza się tylko do ustawienia lokalnego IP i nic więcej. Nie ma potrzeby tracenia czasu na skomplikowaną konfigurację jak to ma miejsce w innych sterownikach internetowych.
  • Praca w trybie 10/100 Mbit/s na dwóch niezależnych portach pod przeglądarkę www i program androida. Inne podobne sterowniki pomiaru temperatury sieciowe LAN pracuję przeważnie tylko w standardzie 10Mb/s.
  • Praca na dwóch niezależnych portach LAN danego IP. Można jednocześnie używać z programie na androida (tablet, telefon itp.) jak i w przeglądarce www dowolnego urządzenia z przeglądarką (komputer, telewizor, tablet, telefon, smartfon itp.)
  • Do 8 pomiarów temperatury, 4 sterowania OC oraz 2 wejścia cyfrowe. Można podłączyć 1,2, 5 czy wszystkie 8 czujników pomiaru temperatury. Sterownik automatycznie wykrywa czujki i wysyła tyle pomiarów ile jest podłączonych czujek. Widoczne są wtedy np. 4 cz 5 pasków lub okienek z pomiarami. Okienka dla których nie ma pomiarów nie są pokazywane, tak jakby ich nie było (nie są podłączone czujki). Jest to wygodna opcja bo jeżeli mamy mniej jak 8 pomiarów to nie zostają okienka puste. Sterowania 4 sekcje i 2 wejścia cyfrowe są już widoczne na stałe. Załączenie lub wyłączenie sekcji lub aktywne wejście powoduje zmianę wyglądu danej ikonki.
  • Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem. Wyjścia sekcji są w standardzie OC i można podłączyć moduły przekaźnikowe. Wejścia są w standardzie 0-5V i zwarcie do masy powoduje aktywną wizualizację wejścia
  • Programowa kalibracja powoduje, że dokładność pomiarów realnie rośnie.

Cechy układu

  • do 8 wejść pomiaru temperatury. W przeglądarce www pomiary są automatycznie wykrywane. Można używać 3, 4 czy 5 itd czujek a pozostałe jak nie są podłączone to nie są wyświetlane na ekranie strony www.
  • dowolne napisy do 8 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
  • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
  • dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - +60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
  • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.
  • proste ustawienie adresu statycznego IP sieci lokalnej, portów oraz 5 liczby adresu MAC. Domyślne ustawienia to IP - 192.168.0.116, porty 100 (www) i 23 (android), a MAC6-255. Opcja ustawienia adresu MAC powoduje możliwość podłączenia wielu sterowników do jednej sieci lokalnej. Maska podsieci jest standardowa 255.255.255.0 a bramka taka, jak adres IP z nr 1 na końcu. Adres IP musi być w puli adresów routera.
  • filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
  • wyświetlacz LCD do podglądu pomiarów oraz konfiguracji parametrów sieci, kalibracji, wyboru stylów
  • 5 stylów wyświetlania i 5 kolorów tła do wyboru w prosty sposób w sterowniku. Style i kolory wyświetlania dotyczą przeglądarki www. Każdy powinien coś wybrać odpowiedniego dla siebie.
  • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-12V (minimum 200mA). W przypadku podłączania modułów przekaźnikowych 5V na życzenie zasilanie 5V aby zachować wysoką sprawność sterownika. Czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
  • algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
  • internetowy sterownik pomiaru temperatury można podłączyć do dodatkowego routera w trybie pracy client tak, aby przesyłać pomiary bezprzewodowo do routera sieci lokalnej. Można zakupić w cenie ok. 70-100zł w dowolnym sklepie z akcesoriami komputerowymi taki router z trybem clienta i nie potrzeba wtedy kabla ethernetowego i można przesyłać pomiary bezprzewodowo po wifi.

Czujniki KTY81-210 oraz wejścia cyfrowe należy łączyć między wejściami a masą w sterowniku.

Instrukcja obsługi

Menu ustawień i kalibracji temperatury

Aby wejść do menu należy nacisnąć przycisk P5. Na ekranie pojawi się napis MENU. Naciskając przycisk P5 przechodzi się przez kolejne pozycje menu ustawień IP, portów i kalibracji. Zmiana ustawień odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez 5 sekund.

Menu ustawień dowolnych napisów

Aby wejść do menu ustawień napisów należy nacisnąć dwa jednocześnie przyciski P5 i P4 lub P5 i P3 (tryb napisów wejść temperatury oraz wyjść i wejść cyfrowych). Po wejściu do menu można już przyciski puścić. Dany znak napisu wybiera się przyciskiem P5. Zmiana znaku napisu odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu ustawień napisów należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez ok. 5s. Znakami mogą być małe i duże litery (bez polskich liter), cyfry oraz podstawowe znaki kodu ascii.

Zmiana stylu wyświetlania

Przyciskiem P4 zmienia się cyklicznie styl wyświetlania w przeglądarce www. Wgrano do wyboru 5 stylów wyświetlania. Styl jednej kolumny, jednego wiersza, dwóch kolumn, dwóch wierszy oraz styl pasków. W zależności od rozdzielczości ekranu (monitor, tablet, telefon) oraz liczby pomiarów jak i charakteru pomiarów każdy powinien sobie ustawić styl jak będzie w miarę optymalnie pasował. W zależności od upodobań czy ekranu (telewizor, tablet) należy dopasować styl wyświetlania pomiarów temperatury.

Zamiana koloru tła (i napisów podstawowych)

Kolory tła zmienia się cyklicznie przyciskiem P3. Dostępne kolory tła to biały, czarny, granatowy, szary i srebrny.

Zdjęcia i filmik poglądowy

Filmik z działania ustawiania wyjść sekcji w przeglądarce www telewizora (LG): Kliknij aby pobrać ISD-4

Wygląd sterownika w wersji ISD-1

Przykład podłączania sterownika internetowego LAN w wersji ISD-7. Wejścia napięciowe - max 25V DC.

Montaż sterownika ISD w obudowie. Otwory należy wyciąć we własnym zakresie. Otwór pod gniazdo LAN musi być na ściance bocznej lub górnej. Opcjonalnie tylko na ściance bocznej w przypadku zeszlifowania otworów montażowych części obudowy dolnej, aby płytka była osadzona niżej.

Do wyjść sterowania W1-W4 można podłączyć przekaźniki, moduły przekaźnikowe, moduły tranzystorowe itp. Wyjścia są w standardzie OC (otwarty kolektor) i jak są aktywne, to tranzystory zwierają do masy (podają 0 logiczne). W przypadku modułów 5V, jeżeli zasilanie jest z gniazda DC (lub złącza obok) 9V to modułów nie wolno zasilać ze sterownika (przegrzeje się stabilizator). W takim przypadku dla modułów 5V należy te moduły zasilać osobnym napięciem 5V. Tym samym napięciem można zasilać sterownik LAN w sposób podany na zdjęciu (wtedy nie potrzeba zasilać napięciem 9V od strony gniazda DC).

Pomiary widoczne w przeglądarce www telewizora. Nie ruszając się z kanapy można sprawdzić temperatury w punktach pomiarowych. Czy to będą temperatury ogrzewania, pieca, centrali wentylacyjnej, oddalonej szklarni czy jakiegoś procesu technologicznego w innym miejscu świata, to jest to pełna wygoda monitoringu temperatury. Na ekranie widać PIP z kanału telewizyjnego :-)

Uwaga: na ekranie widać fabryczne napisy pomiar, sekcja, wejście. W sterowniku można w prosty sposób zmienić na dowolne napisy do 8 znaków. I może to być np. piec, woda, wenty., magazyn, salon, światło itp. według uznania.

Przykładowe zrzuty ekranów przeglądarki www z 5 stylami wyświetlania oraz przykładowymi kolorami tła.

Poniżej zdjęcia TV podłączonego do Adroida (dongle tv) oraz tabletu z androidem ale w trybie przeglądarki www chrome.

Dostępne wersje i ceny:

W przypadku wersji z pomiarem napięcia standardowo zakres jest do 25V (rozdzielczość do jednego miejsca po przecinku). Na życzenie inne zakresy pomiaru napięcia.
Dla wersji z pomiarem temperatury zakres pomiarowy jest od -40 do 100 stopni Celsjusza z rozdzielczością do jednego miejsca po przecinku.

Opcjonalnie zamiast małego LCD w sterowniku można zamówić z większym LCD na przewodzie (montaż LCD w panelu, płycie itp. we własnym zakresie). W tej opcji wyświetlanie pomiarów (np. temperatur) jest cyklicznie dwuekranowo. Najpierw pierwsze cztery pomiary, a po ok. 4 sekundach kolejne 4 pomiary i tak w kółko. Koszt średniego LCD zamiast małego to +60zł netto. LCD 4 linie na 20 znaków. Dowolne napisy do 8 znaków.

 

Koszt dużego LCD zamiast małego to +100zł netto (LCD 4 linie na 20 znaków).

Uwaga 1

Sterownik jest złożony oraz przetestowany - NOWY w pełni sprawny (działający). 

Uwaga 2

Treść strony www oraz zamieszczone zdjęcia stanowią jednocześnie "dokumentację techniczną" sterownika. Proszę ją skopiować i zapisać!

Uwaga 3

W wysyłce oprócz sterownika będzie również 8 czujek KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) luzem. Czujniki  należy łączyć ze sterownikiem na przewodach (najlepiej miedzianych, np. skrętki komputerowe, głośnikowe, telefoniczne itp.)

Internetowy sterownik pomiaru temperatury LAN

8-kanałowy LAN/ethernet miernik sterownik pomiaru temperatury w zakresie -40 +120 stopni Celsjusza z wyświetlaczem LCD. Pomiary mogą być pobierane przez przeglądarkę internetową stron www lub mogą być wysyłane na tablet lub telefon z Androidem.

Co wyróżnia ten termometr internetowy od innych?

  • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar za co odpowiada. Po pewnych czasie można termometr przenieść i zmienić napisy samodzielnie. Napisy dowolne (bez polskich liter) z dodatkowymi podstawowymi znakami ascii. Przykładowe napisy do 8 znaków: Salon, sypialnia, Garaz, Piwnica, wyciag, nawiew, woda, piec, grzanie, podloga, temp zew, wlot, wylot, kociol, Magazyn, chlodnia, Zbiornik  i wiele innych według uznania. 
  • Pomiary widoczne na stronie www lub w programie na androida. W przypadku tabletu z androidem może to być albo przeglądarka albo program. W praktyce wizualizacja pomiarów może być widoczna na dowolnym urządzeniu z przeglądarką lub androidem. Pomiary mogą być widoczne na komputerze, telefonie, tablecie czy nawet telewizorze. Siedząc sobie na kanapie można w TV włączyć przeglądarkę i zaobserwować jakie panują temperatury w mierzonych punktach.
  • Wszelkie ustawienia i konfiguracje są realizowane w prosty sposób w sterowniku (nie ma potrzeby robić skomplikowanych konfiguracji poprzez przeglądarkę w adresie IP). Ustawienia jak i poglądowe wartości są widoczne w sterowniku na ekranie LCD.
  • Praca w trybie 10/100 Mbit/s na dwóch niezależnych portach pod przeglądarkę www i program androida. Inne podobne sterowniki pomiaru temperatury sieciowe LAN pracuję przeważnie tylko w standardzie 10Mb/s.
  • Do 8 pomiarów temperatury. Można podłączyć 1,2, 5 czy wszystkie 8 czujników. Sterownik automatycznie wykrywa czujki i wysyła tyle pomiarów ile jest podłączonych czujek. Widoczne są wtedy np. 4 cz 5 pasków lub okienek z pomiarami. Okienka dla których nie ma pomiarów nie są pokazywane, tak jakby ich nie było (nie są podłączone czujki). Jest to wygodna opcja bo jeżeli mamy mniej jak 8 pomiarów to nie zostają okienka puste.
  • Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m  (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe). W standardzie czujki są luzem.
  • Programowa kalibracja powoduje, że dokładność realnie rośnie.

Cechy układu

  • do 8 wejść pomiaru temperatury. W przeglądarce www pomiary są automatycznie wykrywane. Można używać 3, 4 czy 5 itd czujek a pozostałe jak nie są podłączone to nie są wyświetlane na ekranie strony www.
  • dowolne napisy do 8 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
  • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
  • dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - 60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
  • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza.
  • proste ustawienie adresu statycznego IP sieci lokalnej, portów oraz 5 liczby adresu MAC. Domyślne ustawienia to IP - 192.168.0.116, porty 100 (www) i 23 (android) a MAC6-255. Opcja ustawienia adresu MAC powoduje możliwość podłączenia wielu sterowników do jednej sieci lokalnej. Maska podsieci jest standardowa 255.255.255.0 a bramka taka jak adres IP z nr 1 na końcu.
  • filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
  • wyświetlacz LCD do podglądu pomiarów oraz konfiguracji parametrów sieci, kalibracji, wyboru stylów
  • 5 stylów wyświetlania i 5 kolorów tła do wyboru w prosty sposób w sterowniku. Style i kolory wyświetlania dotyczą przeglądarki www. Każdy powinien coś wybrać odpowiedniego dla siebie.
  • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-12V. czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
  • algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.
  • internetowy sterownik pomiaru temperatury można podłączyć do dodatkowego routera w trybie pracy client tak aby przesyłać pomiary bezprzewodowo do routera sieci lokalnej. Można zakupić w cenie ok. 70-100zł w dowolnym sklepie z akcesoriami komputerowymi taki router z trybem clienta i nie potrzeba wtedy kabla ethernetowego i można przesyłać pomiary bezprzewodowo po wifi.

Czujniki KTY81-210 oraz  należy łączyć między wejściami a masą w sterowniku.

Instrukcja obsługi

Menu ustawień i kalibracji temperatury

Aby wejść do menu należy nacisnąć przycisk P5. Na ekranie pojawi się napis MENU. Naciskając przycisk P5 przechodzi się przez kolejne pozycje menu ustawień IP, portów i kalibracji. Zmiana ustawień odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez 5 sekund.

Menu ustawień dowolnych napisów

Aby wejść do menu ustawień napisów należy nacisnąć dwa jednocześnie przyciski P3 i P4. Po wejściu do menu można już przyciski puścić. Dany znak napisu wybiera się przyciskiem P5. Zmiana znaku napisu odbywa się przyciskami P3 i P4. Aby wyjść z menu ustawień napisów należy nacisnąć i przytrzymać przycisk P5 przez ok. 5s. Znakami mogą być małe i duże litery (bez polskich liter), cyfry oraz podstawowe znaki kodu ascii.

Zmiana stylu wyświetlania

Przyciskiem P4 zmienia się cyklicznie styl wyświetlania w przeglądarce www. Wgrano do wyboru 5 stylów wyświetlania. Styl jednej kolumny, jednego wiersza, dwóch kolumn, dwóch wierszy oraz styl pasków. W zależności od rozdzielczości ekranu (monitor, tablet, telefon) oraz liczby pomiarów jak i charakteru pomiarów każdy powinien sobie ustawić styl jak będzie w miarę optymalnie pasował. W zależności od upodobań czy ekranu (telewizor, tablet) należy dopasować styl wyświetlania pomiarów temperatury.

Zmiana koloru tła (i napisów podstawowych)

Kolory tła zmienia się cyklicznie przyciskiem P3. Dostępne kolory tła to biały, czarny, granatowy, szary i srebrny.

Galeria zdjęć

Do sterownika należy podłączyć zasilanie i kabel ethernetowy. Bardzo prosta konfiguracja parametrów sieci lokalnej w sterowniku i już można przeglądać pomiary temperatury poprzez przeglądarkę www i/lub program na androida w tablecie lub telefonie.

Pomiary widoczne w przeglądarce www telewizora. Nie ruszając się z kanapy można sprawdzić temperatury w punktach pomiarowych. Czy to będą temperatury ogrzewania, pieca, centrali wentylacyjnej, oddalonej szklarni czy jakiegoś procesu technologicznego w innym miejscu świata to jest to pełna wygoda monitoringu temperatury.

 Przykładowe zrzuty ekranów przeglądarki www z 5 stylami wyświetlania oraz przykładowymi kolorami tła.

Dostępne wersje

  1. Pomiar napięcia - podgląd w przeglądarce www i na Androidzie
  2. Pomiar stanów urządzeń - podgląd w przeglądarce i Androidzie
  3. Sterowanie przez androida lub przeglądarkę www przekaźnikami (np. oświetleniem, urządzeniami itp.)
  4. Sterowanie i regulacja jasności oświetlenia LED przez Androida lub przeglądarkę www

Sterowniki cyfrowego pomiaru temperatury PTC

Wersje sterowników pomiaru temperatury charakteryzujące się wysoką dokładnością i rozdzielczością z prostą funkcją regulacji ON/OFF. Regulacja włącz/wyłącz jest na bazie alarmów dolnego i górnego pomiaru temperatury.

W prezentowanych wersjach PTC pomiar temperatury jest cyfrowy na bazie czujników DS18B20, które są jedne z najlepszych w swojej klasie cenowej. Czujki te są cyfrowe i mają tak naprawdę jedną wadę polegającą na tym, że nie można mierzyć temperatury na większe odległości. Jednak oprócz tej jednej wady mają same zalety. Otóż czujki cyfrowe DS18B20 są niezawodne i dokładne. Wersje tych sterowników na czujkach cyfrowych DS18B20 są polecane tam, gdzie są mniejsze odległości pomiarów od sterowników np. w domach, piecach, urządzeniach grzewczych ,wentylacyjnych, klimatyzacji, rekuperatorach, ogrzewaniu pomieszczeń, gwc itp. Przykładowo dla gruntowego wymiennika ciepła GWC mierzona jest temperatura zewnętrzna, nawiewu ze złoża i na podstawie progów alarmowych dolnych i górnych następuje wybór czerpni, przepustnicy GWC lub zewnętrznej i nawiew powietrza cieplejszego lub zimniejszego w zależności od pory roku. Regulator temperatury GWC na bazie prezentowanego sterownika pomiaru temperatury z alarmami jest prostą i skuteczną formą regulacji GWC. Mając dodatkowe opcje historii pomiarów można z powodzeniem monitorować zachowanie złoża GWC odnośnie parametrów, zużycia, możliwości i sterowania. W tego typu pomiarach bardzo zależy na wysokiej dokładności pomiarów. Dlatego też polecane są sterowniki pomiaru temperatury na bazie czujników cyfrowych DS18B20.

Wersje sterowników i regulatorów temperatury są w wielu wariantach. Może to być sam pomiar temperatury lub pomiar z alarmami. Dodatkowo jest też dostępna funkcja historii pomiarów. Można mierzyć nawet na odległości do 10-20 metrów a jeżeli potrzeba więcej to przy zastosowaniu drugiego sterownika klonującego można wysyłać pomiary po RS485 nawet na odległości do 500-1000 metrów. Jeżeli natomiast brak jest możliwości prowadzenia przewodów to istnieje opcja pomiarów temperatury bezprzewodowo w wolnym paśmie 2,4Ghz. Wtedy sterownik pomiaru temperatury może być w piwnicy, strychu a pomiary widoczne będzie w korytarzu czy salonie. Istnieje również opcja sprzęgu sterowników pomiaru temperatury z siecią domową ethernet poprzez router i odczytywać pomiary na tablecie z adroidem. Na życzenie opracowywana jest również aplikacja na androida.

Opis sterownika PTC-1

  • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar za co odpowiada. Po pewnych czasie można termometr przenieść i zmienić napisy samodzielnie.
  • Regulacja jasności podświetlania (inne niekoniecznie mają tą funkcję).
  • Czujki można łączyć na długich przewodach do 10m
  • Cyfrowy pomiar temperatury oparty na czujnikach DS18B20

Cechy układu

  • do 4 wejść pomiaru temperatury
  • dowolne napisy do 12 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
  • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
  • dokładność pomiaru +/- 0,5 stopnia dla zakresu 0-50 stopni
  • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza w zakresie +/- 5,0 stopnia Celsjusza
  • odświeżanie pomiaru co ok. 2s
  • regulacja poziomu podświetlenia. Użytkownik ustawia sobie żądaną jasność ekranu LCD
  • wyświetlacz LCD 4x20 z podświetlaniem LED kolor tła czarny, szary lub niebieski (do wyboru)
  • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-20V. Bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Pobór prądu od. 20mA (ustawione niskie podświetlenie ) do ok. 60mA (maksymalne podświetlenie) Pobór mocy maksymalny ok 0,7W (dla napięcia 12V i maksymalnym podświetleniu). Roczne zużycie energii ok. 6kWh. Roczny koszt energii elektrycznej dla tego sterownika to ok. 3,5zł (przy cenie 0,7zł za kWh, koszty prądu stałe, zmienne, przesyłowe itp.).
  • wymiary podstawy 8cm na 11cm. Wysokość 2,5cm. Wymiary z obudową ok. 8,3cm na 16,5cm. Wysokość 3,5cm.
  • czujniki można przedłużać do 10m
  • zastosowane czujniki cyfrowe DS18B20 są jedne z najlepszych w swojej klasie

Instrukcja obsługi

POMIAR TEMPERATURY

Opis:

wejście do menu ENT/P3. Wyjście z menu: dojście do końca menu albo nacisnięcie i przytrzymanie przycisku ENT/P3.

Zmiana jasności:

W ekranie głównym przyciskami strzałki góra/P1 lub dół/P2.

Zmiana nazw:

W ekranie głównym (jak są widoczne pomiary) naciśnięcie przycisków górnego/P1 przytrzymanie go oraz naciśnięcie przycisku dolnego/P2. Będzie komunikat zmiany nazw i można puścić przyciski. Zmiana pozycji znaku przyciskiem ENT/P3. Zmiana znaku przyciskami góra/P1 i dół/P2. Wyjście z menu to naciśnięcie i przytrzymanie ok. 3s przycisku ENT/P3.

Ekran główny:

termometr membrany menu 1

Pomiary w zakresie -40 do +120 stopni celsjusza.

Podczas załączenia alarmu/termostatu pomiar danego kanału miga. W przypadku wyjścia z alarmu/termostatu z funkcją czasowego opóźnienia pomiar miga naprzemienne z podanym czasem aktualnym opóźnienia.

Wejście do menu przyciskiem ENT/P3 (szybkie naciśnięcie i puszczenie przycisku).

W menu głównym po kolei kalibracje oraz dalej histerezy wyjść i opóźnienia wyjść alarmowych a na końcu długość dźwięku alarmu dla stałego okresu, okres zapisu historii eeprom, okres zapisu histori ram oraz zerowanie historii eeprom.

Kalibracja pomiarów:

termometr membrany menu 2

Regulacja kalibracji w zakresie -9,0 do 9,0 stopnia celsjusza.

UWAGA: DALSZA CZĘŚĆ DOTYCZY TYLKO WERSJI PTA-2 I PTC-2.

Histereza alarmów/termostatów:

termometr membrany menu 3

Zakres regulacji histerezy 0,5 do 12,0 stopnia celsjusza.

Opóźnienia wyjść alarmowych/termostatów:

termometr membrany menu 4

Zakres regulacji opóźnienia wyjścia z alarmu/termostatu w zakresie 1-250 minut. Opóźnienie może być wyłączone (WYŁ. Dla danej pozycji na wyświetlaczu).

Długość dźwięku alarm, zapis historii, zerowanie historii eeprom:

termometr membrany menu 5

  1. Alarm dźwiękowy buzera może być wyłączony lub ustawiony czas trwania dźwięku dla stałego okresu ok. 10s. Przykładowo ustawiony 1 to krótki dźwięk ok. 1s na okres 10s, poziom 5 to dźwięk ok. 7s i przerwa ok. 3s a poziom 6 to długi czas dźwięku non stop bez przerwy.
  2. Okres zapisu historii długiej w zakresie 1-24 godziny.
  3. Okres zapisu historii krótkiej (ulotnej) w zakresie 1-30 minut.
  4. Zerowanie historii długiej eeprom. Histora krótka ram jest kasowana po zaniku zasilania.

Wejście do historii pomiarów. W ekranie głównych (jak widoczne pomiary) należy nacisnąć i przytrzymać przycisk ENT/P3. Po ok. 1s pojwi się komunikat historii ram.

Historia/archiwum krótkie ram (ulotne) – komunikat wejścia:

termometr membrany historia 1

Po wejściu do menu historii jak nadal trzymany jest przycisk to jest licznik od 1 do 20. Dla licznika 1-10 jest historia ram krótka ulotna i jeżeli puści się przycisk jak licznik 1-10 to wejdzie się do historii krótkiej.

Ekran historii ram krótkiej ulotnej:

termometr membrany historia 5

Jeżeli przykładowo okres zapisu historii krótkiej ram jest 1 minuta to widoczne są pozycje -1, -2, -3 minuty. Oznacza to, że pomiary widoczne są minutę, dwie i trzy minuty temu. Jeżeli okres zapisu będzie 10 minut to dla pierwszego ekranu będzie widać -10, -20 i -30 minut temu.

Jeżeli puścimy to wejdzie się do historii krótkiej ram a jeżeli jeszcze przytrzymamy przycisk i puścimy jak będzie widoczny napis historii eeprom to wejdzie się do historii eeprom.

Komunikat historii eeprom długiej (nieulotnej):

termometr membrany historia 2

Jak puści się przycisk ENT/P3 jak licznik w zakresie 11-20 to wejdzie się do historii długiej eeprom.

Ekran historii/archiwum długiego eeprom (nieulotnej):

termometr membrany historia 3termometr membrany historia 4

Jeżeli okres zapisu jest ustawiony na 1 godzinę to widoczne są pomiary do 200 godzin wstecz. Każdy ekran ma 3 komórki pamięci dla każdej temperatury. Jeżeli np. okres zapisu będzie 2 godziny to ekran będzie -2, -4, -6 godzin itd aż do -400 godzin wstecz.

Historia ram jest krótka i ulotna (po zaniku zasilania nie ma jej). Historia eeprom jest pamiętana po zaniku zasilania. Pamiętanych jest ostatnich 200 wpisów. Przechodzenie po kolejnych pozycjach archiwum/historii przyciskami góra/P1 i dół/P2.

Aby wyjść z historii pomiarów naciskamy i puszczamy przycisk ENT/P3.

Ustawienia alarmów/progów termostatu górnych:

W ekranie głównym naciskamy i trzymamy przycisk strzałki górnej/P1. Po ok. 1s trzymania jest komunikat:

termometr membrany menu 9

Puszczamy przycisk i wchodzi się do małego menu alarmów górnych. Przechodzenie pozycji przyciskiem ENT/P3, a ustawianie strzałkami/P1/P2:

termometr membrany menu 6

Zakres alarmów górnych od -30 do 120 stopni celsjusza.

Wyjście albo dojście do końca menu albo naciśnięcie i przytrzymanie przez ok. 2s przycisku ENT/P3.

Ustawienia alarmów/progów termostatu dolnych:

Analogicznie strzałką dolną/P2 poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez ok. 1s aż pojawi się komunikat:

termometr membrany menu 7

Po puszczeniu przycisku pojawi się małe menu alarmów, progów termostatu dolnych:

termometr membrany menu 7

Zakres alarmów dolnych od -40 do 110 stopni celsjusza.

Wyjście albo dojście do końca menu albo naciśnięcie i przytrzymanie przez ok. 2s przycisku ENT/P3.

Maksymalne wartości:

W ekranie głównym (jak są widoczne pomiary) nacisnąć jednoczeście przycisk ENT/P3 i strzałka górna/P1 (najpierw ENT/P3). Pokażą się na ok. 2s  sekund maksymalne zanotowane wartości temperatur.

termometr membrany ekran 3

Minimalne wartości:

Analogicznie dla ENT/P3 i strzałki dolnej/P2. Najpierw naciskamy przycisk ENT/P3 i trzymając naciskamy przycisk strzałki dolnej/P2:

termometr membrany ekran 2

Kasowanie MIN MAX:

Nacisnąć przycisk strzałki dolnej/P2 i trzymając od razu strzałki górnej/P1 (przeciwnie jak przy wejściu to trybu wprowadzania napisów):

Wartości maksymalne i minimalne pomiarów są niezależne dla każdego kanału. Wartości min i max są pamiętane po zaniku zasilania i są niezależne od archiwum krótkiego i długiego.

ALGORYTM DZIAŁANIA:

Jeżeli aktualna temperatura będzie wyższa od zadanej alarmowej górnej (plus połowa histerezy) to załączy się wyjście oraz alarm dźwiękowy buzzera (jeżeli buzer aktywny).

Jeżeli aktualna temperatury będzie niższa od alarmowej górnej (minus połowa histerezy) to po czasie opóźnienia wyłączy się wyjście. Alarm dźwiękowy wyłączy się bez czasu opóźnienia.

Jeżeli aktualna temperatura będzie niższa od ustawionej dolnej alarmowej (minus połowa histerezy) to załączy się wyjście oraz alarm dźwiękowy buzera (jeżeli buzer aktywny).

Jeżeli aktualna temperatura wyższa od dolnej alarmowej (plus histereza) to po ustawionych czasie wyłączy się wyjście. Alarm dźwiękowy wyłą czy się bez czasu opóźnienia.

Dostępne znaki

wybrane polskie litery ę ł ą ć ó ż Ł
cyfry 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
duże litery A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
małe litery a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
znaki specjalne

Galeria zdjęć

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, czarny LCD

termometr membrany czarny

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, niebieski LCD

termometr membrany niebieski

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, szary LCD

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, zielony LCD

Termometr bez obudowy (wersja na dowolnie wyprowadzone przyciski), czarny LCD

Termometr bez obudowy (wersja na dowolnie wyprowadzone przyciski), zielony LCD

Opcja na system android:

 

Sterowniki pomiaru temperatury i wilgotności PTW

Sterowniki pomiaru temperatury i wilgotności przeznaczone do pomiaru głównie parametrów powietrza w domach, lokalach, szklarniach, pieczarkarniach, oborach, chlewniach itp. Można mierzyć zarówno temperaturę i wilgotność oraz sterować różnymi układami wykonawczymi, urządzeniami w celu zapewnienia odpowiednich warunków panujących w danych miejscach pomiarów.

W prezentowanych wersjach PTW pomiar temperatury jest cyfrowy na bazie czujników DHT11 lub DHT22 które są jedne z najlepszych w swojej klasie cenowej. Czujki te są cyfrowe i mają tak naprawdę jedną polegającą na tym, że nie można mierzyć na większe odległości. Jednak oprócz tej jednej wady mają same zalety. Otóż czujki cyfrowe DHT11 i DHT22 dość dokładne i dla krótkich odległości niezawodne. Wersje tych sterowników na czujkach cyfrowych DHT11 i DHT22 są polecane tam, gdzie są małe odległości pomiarów od sterowników np. pomiary temperatury i wilgotności w jedne szklarni w różnych miejscach, w rekuperatorach, wentylacji, klimatyzacji, w pomieszczeniach domów, biurach, do sterowania gruntowym wymiennikiem ciepła GWC itp. Przykładowo dla gruntowego wymiennika ciepła GWC mierzona jest temperatura zewnętrzna, nawiewu ze złoża i na podstawie progów alarmowych dolnych i górnych następuje wybór czerpni, przepustnicy GWC lub zewnętrznej i nawiew powietrza cieplejszego lub zimniejszego zależności od pory roku. Regulator temperatury GWC na bazie prezentowanego sterownika pomiaru temperatury z alarmami jest prostą i skuteczną formą regulacji GWC. Mając dodatkowe opcje historii pomiarów można z powodzeniem monitorować zachowanie złoża GWC odnośnie parametrów, zużycia, możliwości i sterowania. W tego typu pomiarach bardzo zależy na wysokiej dokładności pomiarów. Dlatego też polecane są sterowniki pomiaru temperatury i wilgotności na bazie czujników cyfrowych DHT11 i DHT22.

Wersje sterowników i regulatorów temperatury i wilgotności są w wielu wariantach. Może to być sam pomiar temperatury i wilgotności lub pomiar z alarmami. Dodatkowo jest też dostępna funkcja historii pomiarów. Można mierzyć nawet na odległości do 10-20 metrów a jeżeli potrzeba więcej to przy zastosowaniu drugiego sterownika klonującego można wysyłać pomiary po RS485 nawet na odległości do 500-1000 metrów. Jeżeli natomiast brak jest możliwości prowadzenia przewodów to istnieje opcja pomiarów temperatury bezprzewodowo w wolnym paśmie 2,4Ghz. Wtedy sterownik pomiaru temperatury może być w piwnicy, strychu a pomiary widoczne będzie w korytarzu czy salonie. Istnieje również opcja sprzęgu sterowników pomiaru temperatury z siecią domową ethernet poprzez router i odczytywać pomiary na tablecie z Androidem.

Galeria zdjęć.



Widok prostego programu w opcji na Androida:

 

Sterowniki analogowego pomiaru temperatury PTA

Najtańsze wersje sterowników pomiaru temperatury z prostą funkcją regulacji ON/OFF. Regulacja włącz/wyłącz jest na bazie alarmów dolnego i górnego pomiaru temperatury.

W prezentowanych wersjach PTA pomiar temperatury jest analogowy na bazie czujników KTY81-210 ( lub 221, 222), które są jedne z najlepszych w swojej klasie cenowej. Czujki te są analogowe i mają tak naprawdę jedną wadę czyli nieco gorszą dokładność w porównaniu do czujek cyfrowych. Jednak oprócz tej jednej wady mają same zalety. Otóż czujki analogowe są toporne, niezawodne i zawsze dają pomiar. Można nimi mierzyć na większe odległości i w środowisku bardziej zakłóconym. Zakłócenia mogą obniżać dokładność ale zawsze pomiar będzie zbliżony. W czujkach cyfrowych natomiast w przypadku zakłóceń pomiaru wynik może odbiegać znacząco od faktycznego. W prezentowanych sterownikach pomiaru temperatury analogowych są stosowane filtry zarówno sprzętowe jak i programowe co powoduje, że pomiary nawet przy silnych zakłóceniach są dość dokładne. Wersje tych sterowników na czujkach analogowych są polecane tam, gdzie są duże odległości pomiarów od sterowników np. w pomieszczeniach oddalonych, szklarniach, pieczarkarniach, chlewniach, oborach itp. W tego typu pomiarach bardzo zależy na wysokiej niezawodności, kosztem nieco gorszej dokładności. Dlatego też polecane są sterowniki pomiaru temperatury na bazie czujników analogowych. 

Wersje sterowników i regulatorów temperatury są w wielu wariantach. Może to być sam pomiar temperatury lub pomiar z alarmami. Dodatkowo jest też dostępna funkcja historii pomiarów. Można mierzyć nawet na odległości do 100-200 metrów a jeżeli potrzeba więcej to przy zastosowaniu drugiego sterownika klonującego można wysyłać pomiary po RS485 nawet na odległości do 500-1000 metrów. Jeżeli natomiast brak jest możliwości prowadzenia przewodów to istnieje opcja pomiarów temperatury bezprzewodowo w wolnym paśmie 2,4Ghz. Wtedy sterownik pomiaru temperatury może być w piwnicy, strychu a pomiary widoczne będzie w korytarzu czy salonie. Istnieje również opcja sprzęgu sterowników pomiaru temperatury z siecią domową ethernet poprzez router i odczytywać pomiary na tablecie z adroidem.

Co wyróżnia ten termometr od innych?

  • Samodzielne wprowadzanie napisów. Zawsze będzie wiadomo który pomiar za co odpowiada. Po pewnych czasie można termometr przenieść i zmienić napisy samodzielnie.
  • Regulacja jasności podświetlania (inne niekoniecznie mają tą funkcję).
  • funkcje alarmów i termostatów (PTA-2 i PTA-3)
  • historia pomiarów (PTA-3)
  • Czujki można łączyć na długich przewodach do 100m  (inne mogą niepoprawnie pracować na dużych odległościach, zwłaszcza czujki cyfrowe)

Cechy układu

  • do 4 wejść pomiaru temperatury
  • dowolne napisy do 12 znaków. Napisy ustawia się samodzielnie w bardzo prosty sposób.
  • rozdzielczość pomiaru 0,1 stopnia Celsjusza
  • dokładność pomiaru +/- 1 stopień Celsjusza dla zakresu 10-40 stopni, +/- 2 stopnie dla zakresu -10 - 60 stopni oraz powyżej +/- 3 stopni dla pozostałego zakresu. W praktyce zdecydowanie lepsza z użyciem programowej kalibracji dla określonego przedziału (zakresu).
  • programowa kalibracja każdego kanału z rozdzielczością 0,1 stopnia Celsjusza w zakresie +/- 5,0 stopnia Celsjusza
  • odświeżanie pomiaru co ok. 2s
  • regulacja poziomu podświetlenia. Użytkownik ustawia sobie żądaną jasność ekranu LCD
  • filtracja pomiarów sprzętowa oraz programowa. Pomiary temperatury w sterowniku są mocno odporne na zakłócenia poprzez rozbudowany algorytm filtracyjny.
  • wyświetlacz LCD 4x20 z podświetlaniem LED kolor tła czarny, szary lub niebieski (do wyboru)
  • zasilanie napięciem stałym DC w zakresie 7-20V. Bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Pobór prądu od. 20mA (ustawione niskie podświetlenie ) do ok. 60mA (maksymalne podświetlenie) Pobór mocy maksymalny ok 0,7W (dla napięcia 12V i maksymalnym podświetleniu). Roczne zużycie energii ok. 6kWh. Roczny koszt energii elektrycznej dla tego sterownika to ok. 3,5zł (przy cenie 0,7zł za kWh, koszty prądu stałe, zmienne, przesyłowe itp.).
  • wymiary podstawy 8cm na 11cm. Wysokość 2,5cm. Wymiary z obudową ok. 8,3cm na 16,5cm. Wysokość 3,5cm.
  • czujniki można łączyć nawet na przewodach o długości do kilkudziesięciu metrów, najlepiej ekranowanych. Testowane były na skrętkach komputerowych, głośnikowych, telefonicznych, ekranowanych itp.
  • algorytm dopasowany dla czujników rezystancyjnych KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222), które są w zestawie. Czujniki są luzem (nie są montowane na przewodach). Czujniki KTY81-210 (lub zamienniki KTY81-221, KTY81-222) są jednymi z najlepszych w swojej klasie.

Czujniki KTY81-210 oraz diod LED należy łączyć między wejściami a masą (patrz zdjęcie). Diod LED można nie montować bo jest to informacja alarmów przekroczenia progów ustawionej temperatury. Zamiast diod LED można podłączyć moduły przekaźnikowe do wysterowania urządzeń.

Instrukcja obsługi

POMIAR TEMPERATURY

Opis:

wejście do menu ENT/P3. Wyjście z menu: dojście do końca menu albo nacisnięcie i przytrzymanie przycisku ENT/P3.

Zmiana jasności:

W ekranie głównym przyciskami strzałki góra/P1 lub dół/P2.

Zmiana nazw:

W ekranie głównym (jak są widoczne pomiary) naciśnięcie przycisków górnego/P1 przytrzymanie go oraz naciśnięcie przycisku dolnego/P2. Będzie komunikat zmiany nazw i można puścić przyciski. Zmiana pozycji znaku przyciskiem ENT/P3. Zmiana znaku przyciskami góra/P1 i dół/P2. Wyjście z menu to naciśnięcie i przytrzymanie ok. 3s przycisku ENT/P3.

Ekran główny:

termometr membrany menu 1

Pomiary w zakresie -40 do +120 stopni celsjusza.

Podczas załączenia alarmu/termostatu pomiar danego kanału miga. W przypadku wyjścia z alarmu/termostatu z funkcją czasowego opóźnienia pomiar miga naprzemienne z podanym czasem aktualnym opóźnienia.

Wejście do menu przyciskiem ENT/P3 (szybkie naciśnięcie i puszczenie przycisku).

W menu głównym po kolei kalibracje oraz dalej histerezy wyjść i opóźnienia wyjść alarmowych a na końcu długość dźwięku alarmu dla stałego okresu, okres zapisu historii eeprom, okres zapisu histori ram oraz zerowanie historii eeprom.

Kalibracja pomiarów:

termometr membrany menu 2

Regulacja kalibracji w zakresie -9,0 do 9,0 stopnia celsjusza.

UWAGA: DALSZA CZĘŚĆ DOTYCZY TYLKO WERSJI PTA-2 I PTC-2.

Histereza alarmów/termostatów:

termometr membrany menu 3

Zakres regulacji histerezy 0,5 do 12,0 stopnia celsjusza.

Opóźnienia wyjść alarmowych/termostatów:

termometr membrany menu 4

Zakres regulacji opóźnienia wyjścia z alarmu/termostatu w zakresie 1-250 minut. Opóźnienie może być wyłączone (WYŁ. Dla danej pozycji na wyświetlaczu).

Długość dźwięku alarm, zapis historii, zerowanie historii eeprom:

termometr membrany menu 5

  1. Alarm dźwiękowy buzera może być wyłączony lub ustawiony czas trwania dźwięku dla stałego okresu ok. 10s. Przykładowo ustawiony 1 to krótki dźwięk ok. 1s na okres 10s, poziom 5 to dźwięk ok. 7s i przerwa ok. 3s a poziom 6 to długi czas dźwięku non stop bez przerwy.
  2. Okres zapisu historii długiej w zakresie 1-24 godziny.
  3. Okres zapisu historii krótkiej (ulotnej) w zakresie 1-30 minut.
  4. Zerowanie historii długiej eeprom. Histora krótka ram jest kasowana po zaniku zasilania.

Wejście do historii pomiarów. W ekranie głównych (jak widoczne pomiary) należy nacisnąć i przytrzymać przycisk ENT/P3. Po ok. 1s pojwi się komunikat historii ram.

Historia/archiwum krótkie ram (ulotne) – komunikat wejścia:

termometr membrany historia 1

Po wejściu do menu historii jak nadal trzymany jest przycisk to jest licznik od 1 do 20. Dla licznika 1-10 jest historia ram krótka ulotna i jeżeli puści się przycisk jak licznik 1-10 to wejdzie się do historii krótkiej.

Ekran historii ram krótkiej ulotnej:

termometr membrany historia 5

Jeżeli przykładowo okres zapisu historii krótkiej ram jest 1 minuta to widoczne są pozycje -1, -2, -3 minuty. Oznacza to, że pomiary widoczne są minutę, dwie i trzy minuty temu. Jeżeli okres zapisu będzie 10 minut to dla pierwszego ekranu będzie widać -10, -20 i -30 minut temu.

Jeżeli puścimy to wejdzie się do historii krótkiej ram a jeżeli jeszcze przytrzymamy przycisk i puścimy jak będzie widoczny napis historii eeprom to wejdzie się do historii eeprom.

Komunikat historii eeprom długiej (nieulotnej):

termometr membrany historia 2

Jak puści się przycisk ENT/P3 jak licznik w zakresie 11-20 to wejdzie się do historii długiej eeprom.

Ekran historii/archiwum długiego eeprom (nieulotnej):

termometr membrany historia 3termometr membrany historia 4

Jeżeli okres zapisu jest ustawiony na 1 godzinę to widoczne są pomiary do 200 godzin wstecz. Każdy ekran ma 3 komórki pamięci dla każdej temperatury. Jeżeli np. okres zapisu będzie 2 godziny to ekran będzie -2, -4, -6 godzin itd aż do -400 godzin wstecz.

Historia ram jest krótka i ulotna (po zaniku zasilania nie ma jej). Historia eeprom jest pamiętana po zaniku zasilania. Pamiętanych jest ostatnich 200 wpisów. Przechodzenie po kolejnych pozycjach archiwum/historii przyciskami góra/P1 i dół/P2.

Aby wyjść z historii pomiarów naciskamy i puszczamy przycisk ENT/P3.

Ustawienia alarmów/progów termostatu górnych:

W ekranie głównym naciskamy i trzymamy przycisk strzałki górnej/P1. Po ok. 1s trzymania jest komunikat:

termometr membrany menu 9

Puszczamy przycisk i wchodzi się do małego menu alarmów górnych. Przechodzenie pozycji przyciskiem ENT/P3, a ustawianie strzałkami/P1/P2:

termometr membrany menu 6

Zakres alarmów górnych od -30 do 120 stopni celsjusza.

Wyjście albo dojście do końca menu albo naciśnięcie i przytrzymanie przez ok. 2s przycisku ENT/P3.

Ustawienia alarmów/progów termostatu dolnych:

Analogicznie strzałką dolną/P2 poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez ok. 1s aż pojawi się komunikat:

termometr membrany menu 7

Po puszczeniu się przycisku pojawi się małe menu alarmów, progów termostatu dolnych:

termometr membrany menu 7

Zakres alarmów dolnych od -40 do 110 stopni celsjusza.

Wyjście albo dojście do końca menu albo naciśnięcie i przytrzymanie przez ok. 2s przycisku ENT/P3.

Maksymalne wartości:

W ekranie głównym (jak są widoczne pomiary) nacisnąć jednoczeście przycisk ENT/P3 i strzałka górna/P1 (najpierw ENT/P3). Pokażą się na ok. 2s  sekund maksymalne zanotowane wartości temperatur.

termometr membrany ekran 3

Minimalne wartości.

Analogicznie dla ENT/P3 i strzałki dolnej/P2. Najpierw naciskamy przycisk ENT/P3 i trzymając naciskamy przycisk strzałki dolnej/P2:

termometr membrany ekran 2

Kasowanie MIN MAX:

Nacisnąć przycisk strzałki dolnej/P2 i trzymając od razu strzałki górnej/P1 (przeciwnie jak przy wejściu to trybu wprowadzania napisów):

Wartości maksymalne i minimalne pomiarów są niezależne dla każdego kanału. Wartości min i max są pamiętane po zaniku zasilania i są niezależne od archiwum krótkiego i długiego.

ALGORYTM DZIAŁANIA:

Jeżeli aktualna temperatura będzie wyższa od zadanej alarmowej górnej (plus połowa histerezy) to załączy się wyjście oraz alarm dźwiękowy buzzera (jeżeli buzer aktywny).

Jeżeli aktualna temperatury będzie niższa od alarmowej górnej (minus połowa histerezy) to po czasie opóźnienia wyłączy się wyjście. Alarm dźwiękowy wyłączy się bez czasu opóźnienia.

Jeżeli aktualna temperatura będzie niższa od ustawionej dolnej alarmowej (minus połowa histerezy) to załączy się wyjście oraz alarm dźwiękowy buzera (jeżeli buzer aktywny).

Jeżeli aktualna temperatura wyższa od dolnej alarmowej (plus histereza) to po ustawionych czasie wyłączy się wyjście. Alarm dźwiękowy wyłą czy się bez czasu opóźnienia.

Dostępne znaki

wybrane polskie litery ę ł ą ć ó ż Ł
cyfry 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
duże litery A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
małe litery a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
znaki specjalne

Galeria zdjęć

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, czarny LCD

termometr membrany czarny

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, niebieski LCD

termometr membrany niebieski

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, szary LCD

Termometr w obudowie, front z przyciskami membranowymi, zielony LCD

Termometr bez obudowy (wersja na dowolnie wyprowadzone przyciski), czarny LCD

Termometr bez obudowy (wersja na dowolnie wyprowadzone przyciski), zielony LCD

Opcja na system android:

 

Zamówienia i kontakt

Zamówienia można składać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Informacje również pod numerem telefonu: 510 418 836 (od 11 do 19)
lub za pośrednictwem gg 1518837

Dostawa i płatność

Dostawa Pocztą Polską

  • po przedpłacie na konto - listem poleconym/ paczką priorytetową: 12,30 zł
  • płatność przy odbiorze - przesyłką pobraniową: 20,00zł

Gwarancja

Na wszystkie urządzenia udzielana jest pełna dwuletnia gwarancja.

Dowód zakupu stanowi  faktura. Ceny podane na stronie to ceny NETTO.